Değerli velimiz,
8. sınıf, öğrencimizin gerçek manada eğitim hayatındaki ilk büyük zorluğudur. Yaşının gereği, benlik duygusunun gelişmesi sebebiyle bu sezon daha da zor bir hal alıyor. Evde ebeveyn-çocuk ilişkisi bu dönemde sınav stresi sebebiyle geriliyor ve yaptırım gücü belirli bir zaman sonra ya kayboluyor ya da laçkalaşıyor. Birçok evde hem anne hem baba çalıştığı için, ebeveyn olarak çocuklarınızın eğitime ne kadar müdahil olsanız da belirli zamanlarda -hatta birçok zamanda- ipin ucu kaçıyor. Sezon olarak önünüzde olan arkadaşlarınızdan gördüğünüz veya daha önceki tecrübelerinizden dolayı kurs arayışına gireceksiniz. Bu noktada gerek sosyal medyada gerek arama motorlarına yazarak gerekse eşinizin dostunuzun tavsiyelerine güvenerek evladınızı en iyi şekilde bu sınava yetiştirmek için bir kursa kaydedeceksiniz.

Değerli velimiz, kurs arayışına girdiğinizde birçok parametre ile karşılaşacaksınız; Ders programları, sınav denemeleri, işlenecek kitaplar, kursun sistemi, eve yakınlığı, gün ve saatleri, kursun öğretmen ve idarecilerinin mantalitesi, düşünce yapısının size uyup uymayacağı… Ve tabii ki bütçe meselesi. Tüm bunları hesap ederken yanlış bir karar vermemek için iyice düşünüp bir karar vermeniz gerekecek. Bu noktada size ilk tavsiyemiz; hiçbir kurum kötü değildir ve hiçbir öğretmen kötü anlatmaz. Kurumları, öğretmenleri birbirinden ayıran özellik bakış açıları ve işi yapış şekilleridir.

FX Eğitim, dokuz yıllık mazisi olan bir kurumdur. Bağdat Caddesi’nde hikayesi başlamış ve bugün Küçükyalı’da fiziki olarak yerleşmiştir. FX Eğitim, felsefesi olan bir kurumdur. Bir dikdörtgenin içinde yer alır. Çizgisi net, köşeleri belli ve asla esnemesi olmayan yapıdadır. Dikdörtgenin dört köşesini;

1. En iyi kadro ile
2. En sıkı ödev takibini yaparak
3. En nitelikli ve çok dersi vererek
4. En çok sınav denemesi yaparak oluşturmuştur.

FX Eğitimin sistemi net ve bellidir. Haftalık olarak kaç ders verileceği, derslerin kaç gün ve kaç saat olacağı, kaç deneme yapılacağı bellidir. İnternet sitemizi ziyaret ettiğinizde programın detayları görebilirsiniz.

Kadromuz uzun yıllar birlikte omuz omuza çalışan ve her biri alanının en iyilerinden olan öğretmenlerimizden oluşmaktadır. Tanınmış kurumların bölüm başkanlığı yapmış, çok sayıda soru bankasının yazarlığını yapmış, olimpiyat dereceleri olan, dijital platformlarda çokça izlenen öğretmenlerden oluşan ve sektörde ‘şampiyonlar ligi ekibi’ olarak lanse edilmektedir. Kadronun kendi içerisinde uzun yıllar birlikte çalışmış olması aile ortamı oluşmasına ve birbirlerini iyi tanıdıkları için, sınav hazırlığının dinamik dönemlerini başarıyla yönetebilme gücünü maksimuma çıkarmıştır.

Etüt veya soru çözümü gibi ‘isteyen gelsin’ kavramı yoktur. Öğretmenin boşluğuna göre atanan etüt dersleri, yüz kişilik döneme bir iki matematik öğretmeni ile yapılan soru çözümü saatlerinin bizce bir faydası da yoktur. FX Eğitimde soru çözüm saatleri de etütler de ders olarak atanmıştır. Yani kursun olmadığı güne etüt konması veya üç soru sormak için iki saat beklemek gibi bir durum söz konusu olmaz. Ders programları sabittir ve tüm sezon boyunca her hafta aynı sayıda devam eder.

Ödevler haftalık olarak ‘getir bakalım neler yaptın’ ya da haftada bir gün veya 15 günde bir 10 dakika kitaplardan ‘şuraları bitir şuraları çöz’ şeklinde verilmez. Öğrencilerimizin kitapları FX Eğitimde kitaplıkta durur. Hangi gün hangi testleri çözeceği, hangi konuların tekrarı yapılacağı çizelge olarak belirlenir ve ilgili kitaplardaki ödevlerin sayfaları FX Eğitim tarafından koparılır, zımbalanır kitapçık haline getirilip öğrencimize teslim edilir. İki-üç günlük olan bu program öğrencimiz tarafından bitirilir ve teslim edilir, teslim edilirken diğer iki-üç günlük olan ödev teslim alınır. Teslim edilen ödev FX Eğitim tarafından incelenir, eksikleri belirlenir, ödevin tam manasıyla yapılıp yapılmadığı incelenir ve raporlanır. Ödevler haftada üç kez fiziki olarak sayfa sayfa kontrol edilir ve haftada üç kez ödev verilir. Yapamadığı soruların tarzları belirlenir, bununla alakalı FX Eğitimin soru havuzundan sadece yapılamayan tarzlar için ayrı bir PDF belirlenip haftanın başında ayrı bir ödev olarak öğrencimize teslim edilir. (Bu kişiye özel soru bankası değildir. Kişiye özel soru

bankası sezonda bir ya da iki kere denemelerde yapılamayan sorulara ilişkin basılır. Bu durum, ödevdeki öğrencinin sıcak sıcağına konudaki eksiği analiz edilerek hemen peşi sıra verilen testlerdir.) Haftalık üç kez yapılan ödev kontrolü raporlanır ve her haftanın başında bir önceki haftanın ödev ve ders içi performans raporu velimize iletilir.

FX Eğitimin mantalitesinde ödevlerde en büyük sıkıntı matematik branşındadır. Bu sebeple sabit bir ders süresi kadar (40 dakika) dört tane matematik soru çözüm dersini öğrencimiz kendi sınıfıyla alır. Soru çözüm dersleri kalabalık gruplarla toplu şekilde değil, yalnızca kendi grubuna özel planlanır. Ayrıca her gün ödevini bitirdikten sonra yapamadığı soruları için FX Eğitim in Google sistemine girerek o günün tarihindeki dosyada kendi dersinin öğretmeni olan Doruk hocanın çözümlerini izler. Bu durum öğrencimiz için ‘benim gibi gün gün çözüyorlar, ben ne çözüyorsam aynısını Doruk hoca da çözüyor’ mantığını işlerken, FX Eğitim için soruların tamamına vakıf olma, öğrencimizin ödevde karşılaşabileceği sorunların tamamını önceden görebilme yetisini kazandırmaktadır.

Değerli velimiz, soru bankalarına veya denemelere lütfen bir göz atın. Bir sorunun uzunluğu bazen 10-15 satırı bulabiliyor. Öğrenci, bu soruyu sormaya kalktığında önce öğretmen soruyu okuyacak ve anlayacak, sonra çözüm yolunu belirleyecek ve öğrenciye aktaracak. Öğrenci de bunu sorgusuz direk tek anda anlayacak. Her şey mükemmel gitse bu tarz bir sorunun çözüme kavuşması 7-8 dakikayı buluyor. Yani öğrenci öğretmenine bir seferde 2-3 soru sorduğunda süresi bitiyor. FX Eğitim hem soru çözüm öğretmeni hemde ders öğretmeni ile tüm ödevlerdeki ve denemelerdeki soruları bir hafta öncesinden giderek çözüyor, videolarını çekiyor. Öğrencimiz sorusunu sorduğunda, o soruyu öğrencimiz daha önce videosunu izlemiş ama bir iki noktasını anlamamış oluyor ve o kısmı sorarak hemen anlayıp geçiyor.

Bilinen ve çok fazla rehavet gören özel okullara baktığımızda en can alıcı özelliklerinin, her hafta uyguladıkları denemeler ve konu tarama denemeleri olduğunu görürüz. Bu denemelere göre öğrenciler derecelendirilir ve haftalık olarak konu bilgileri taranır. Bu ölçümlendirmeyi FX Eğitimde kullanmaktadır. FX eğitim, her hafta konu denemelerini uygular. Bir önceki hafta ne işlendiyse ağırlığı O konudan olmak üzere önceki konuları da kapsayarak soru tarzlarını öğrenip öğrenmediğini sınar. Bunun yanında ayrıca birinci dönem 2 haftada bir, ikinci dönem ise her hafta Türkiye geneli deneme sınavlarını uygular. Türkiye geneli deneme sınavlarının tamamı yüksek katılımın olduğu bilinen yayınevlerinin (Özdebir, Hız, Nartest gibi) denemeleri olup güncel süresi içerisinde uygulanır. İkinci dönemle birlikte bazı denemeler ise, okullarda uygulanacak olup öğrencimizin konfor alanından çıkarak, gerçek sınav deneyimi yaşaması sağlanacaktır.

Buraya kadar bakıldığında görüyoruzki hiçbir açığın olmadığı ve çizgileri belli, net ve kesin olan bir sistem ile karşı karşıyayız. Ancak bu sistem her öğrenci için uygun değildir. FX Eğitim yalnızca talebe (talep eden, bilgiyi eğitimi bu sistemi gerçekten isteyen) ile çalışacaktır.

Her insan kıymetlidir, Her insanın hayalleri vardır, her öğrencinin tabii ki varmak istediği bir hedefi olur. FX eğitim, derdi en iyi okulları kazanmak, en iyi eğitimleri almak, en sıkı şekilde ve en iyi şekilde önündeki sınava hazırlanmak derdinde olan velisi ve öğrencisiyle ortak derdi paylaşır. Ortak derdi olanlar aile olur. Biz, ailemize katılacak dert ortaklarımızla bu yolda yürüyeceğiz.

FX Eğitim gerçek anlamda VIP kurumdur. Sınıflarımız 8-10 kişilik olup tüm sınav dönemleri dahil (8. Sınıf, 12. Sınıf) toplamda yalnızca 6 sınıf açacaktır. Ara sınıflarda (7. Sınıf, 11. Sınıf) toplamda yalnızca 4 sınıf açacaktır. Bu iş ancak bu kadar kişiyle yapılırsa tam manasıyla verimli olur. Bu sebeple çok az sayıda öğrencimiz ve velimiz ile çalışacağız. FX Eğitime kayıt olmak için iki aşama vardır. Birincisi kayıt olmak isteyen öğrencimiz sınava alınacaktır. Sınava alınma sebebi, temelde eksiği var mı? varsa nerelerde var? Bu eksikleri ile alakalı kapsamlı bir analiz yapılır ve gidermek için bir yol haritası belirlenir, sezon başlayana kadar varsa eksiklerini giderilir. İkinci aşama ise, FX Eğitim tüm bu sistemini madde madde yazılı hale getirmiştir. Kayıt esnasında bu metin hem FX Eğitim tarafından hem de velimiz tarafından imzalanacaktır. FX Eğitim bu sistemi harfiyen işletecektir. Öğrencimiz ise bu sistemin dışına çıkmayacağına dair söz verecektir. Biz bu sistemi uyguluyoruz, ancak öğrencimizin sistemin dışında hareket etmesine izin veremeyiz. Sınava hazırlık çok narin ve ince işçilik ister. Sistemin dışında hareket eden iki öğrenci dahi tüm grubun konsantrasyonunu bitirebilir. Bu sebeple FX Eğitim daima kontrolü elinde tutar. Tabi ki işimiz insanla ve insan duygusal bir varlıktır. Kötü günü olacaktır, hasta olacaktır, hiçbir şey olmazsa bile canı istemeyeceği anlar olacaktır. Bu noktada tekrar raya girmesi için elimizden gelenin fazlasını şüphesiz ki yapacağız. İşimiz eğitim, işimiz sınav. En değerli varlığınızı bize emanet edeceğinizin farkındayız ve bunun ağırlığının ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz.

Biz tüm sınavı full yaptıracağımızı vadetmiyoruz, biz sene sonu gelip sınav günü geldiğinde; size ve öğrencimize ‘keşke’ dememeyi vadediyoruz. ‘Her şeyi yaptık, bir dirhem fazlası olamazdı’ demeyi vadediyoruz. Hedefiniz iyi okullar ise, amacınız iyi eğitim ise, bunun için gece gündüz çalışmaktan bıkmayacak öğrencimiz sizinleyse, sizin için en doğru adres FX Eğitim’dir.

Yolumuz uzun, yolumuz zorlu. Her ne olursa olsun, ba-şa-ra-ca-ğız!

EN FAZLASI FX EĞİTİMDE

16 adet 40 dakikalık grup dersi + 2 adet 40 dakikalık tarama

 • 90 dakika (2 adet 40 dakikalık blok ders) Matematik Dersi
  Konu anlatımı, kazanım ve yeni nesil kalıp sorularının anlatımı.
 • 90 dakika (2 adet 40 dakikalık blok ders) Matematik Dersi
  Konu anlatımı, kazanım ve yeni nesil kalıp sorularının anlatımı ve soru çözümü.
 • 40 dakika Matematik Dersi
  Yeni nesil kalıp sorularının anlatımı ve soru çözümü.
 • 40 dakika Matematik Dersi
  Yeni nesil kalıp sorularının anlatımı ve soru çözümü.
 • 90 dakika (2 adet 40 dakikalık blok ders) Fen Bilgisi Dersi
  Konu anlatımı, kazanım ve yeni nesil kalıp sorularının anlatımı.
 • 40 dakika Fen Bilgisi Dersi
  Yeni nesil kalıp sorularının anlatımı.
 • 90 dakika (2 adet 40 dakikalık blok ders) Türkçe Dersi
  Konu anlatımı, kazanım ve yeni nesil kalıp sorularının anlatımı.
 • 40 dakika Türkçe Dersi
  Yeni nesil kalıp sorularının anlatımı.
 • 90 dakika (2 adet 40 dakikalık blok ders) İnkılap Dersi
  Konu anlatımı, kazanım ve yeni nesil kalıp sorularının anlatımı.
 • 40 dakika İnkılap Dersi
  Yeni nesil kalıp sorularının anlatımı.
 • 40 dakika İngilizce Dersi
  Konu anlatımı, kazanım ve yeni nesil kalıp sorularının anlatımı.

Hızlı İletişim